EPİMEDYUMLU BİTKİSEL KARIŞIMLI MACUN

 


  Anasayfa

Epimedyumlu Macun Kullanımı

Epimedyumlu Macun Nedir

Epimedyumlu Macun Yorum

Epimedyumlu Bitkisel Karışım

Themra Epimedyumlu Macun

Epimedyum
 


Bu macunun Epimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macun olarak adlandırılmasının nedeni ağırlıklı olarak epimedium bitkisinden oluşması bunun yanında ise destekleğici diğer bitkilerin kullanılmasındandır.

Epimedium yirmibir akraba bitki türünün oluşturduğu bir cinstir. Uzakdoğuda, epimediuma “azgın teke bitkisi” şeklinde tercüme edilen “yin yao huo” adını vermektedirler. Epimedium, üreme organları için tonik işlevi gören (cinsel libidoyu güçlendirmeye ve iktidarsızlığın tedavisine yardımcı olan) ve yorgunluk giderilmesine, zindeliğin artırılmasına yardımcı olan ve gençleştirici etkisi bulunan “ icariin” içerir.

Epimedium bitkisi günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırmasıyla bilinir. Uzakdoğuda ki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek ve cinsel arzuyu geri kazanmak için kullanılabileceğini onaylıyor. Bilimsel olarak, azgın teke yaprağı testosteronu serbest bırakır. Böylece dayanıklılık ve cinsel gücün artışı gözlemlenir.Epimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macun Efsanesi


Cinsel libido ve performans arttırmak için kullanılabilecek bitkilerin başında gelen azgın teke otu (epimedium) yaprağının efsanesi şu şekilde yüzyıllardır anlatılagelmektedir:

Efsane der ki; Çin'de M.Ö. 200 yılında soylu bir aile, çocukları olmadığı için soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Oğullarında iktidarsızlık sorunu olduğunu anlayınca; çalmadıkları kapı kalmaz. Oğullarının sorunu çevrede duyulur, adam dışarı çıkamaz, arkadaşlarının alaycı yüzüne bakamaz olmuştur. Bir gün kapılarını fakir bir çoban çalar. Efsaneye göre koyun çobanı, sürüsünü belirli bir bölgede otlattıktan sonra cinsel anlamda daha aktif olduğunu görmüştür. O otlardan toplayıp aileye getirmiştir. Aile önce çobanı aşağılar, kızar; koyunlarla oğullarını bir tuttuğu için... Olan biteni izleyen oğlan, herkes yatıya çekildikten sonra bu otları her gün yer. Bir yılın sonunda çiftin nurtopu gibi bir oğulları doğar. Bu olaydan sonra Çin halkı azgın teke yaprağını önemli bir cinsel kuvvetlendirici olarak görmeye başlar.

Cüce Palmiye (Saw Palmetto) Ekstresi’ nin düzenli kullanımı, mesanenin tamamen boşaltılmasına, büyümüş prostatın küçültülmesine yardımcı olmakta ve mesane iltihabını azaltabilmektedir. Bu da özellikle geceleri sık sık idrara çıkma frekansını azaltır.

Epimedium bitkisi günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırdığıyla bilinir. Çin'deki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek ve cinsel arzuyu geri kazanmak için kullanılabileceğini onaylıyor. Bilimsel olarak, azgın teke yaprağı testosteronu serbest bırakır, böylece dayanıklılık ve cinsel gücün artışı gözlemlenir.

Epimedyumlu bitkisel karışımlı macun

Anasayfa | Epimedyumlu Macun Kullanımı | Epimedyumlu Macun Nedir | Epimedyumlu Macun Yorum
Epimedyumlu Bitkisel Karışım | Themra Epimedyumlu Macun | Epimedyum